בניית אתרים

מחירי בניית אתרים יכולים לנוע מ – 0 שקלים ועד עשרות אלפי שקלים, ובכן מה ההבדל בין בניית אתר ב -0 שקלים לבין אתר באלפי או עשרות אלפי שקלים, ההבדל הוא הפלטפורמה והגמישות שלה לצרכי הלקוח וכן שפת האתר, שפת האתר מאוד חשובה ומשפיעה באופן ישיר על הקידום של האתר במנועי החיפוש.

אתרים ב – 0 שקלים

אתרים ללא עלות ניתן לבנות במערכות אינטרנט תחת סאב דומיין בחינם, העלות היא פשוטה או שבעל השרת מכניס פרסומות בתוך האתר שלך ואז האתר לא נראה מקצועי או שהאתר מוצג תחת שם דומיין ארוך שאינו דומיין אישי – פרטי, הבעיה באתרים אלו שאתה תלוי בעיצוב הארכאי והישן של האתר מבלי יכולת שידרוג, אתה כבול לעיצוב ולפלטפורמה המאוד דלה של בעל השרת או האתר, יכולת הקידום מאוד מוגבל, ובעצם הינך מקדם את הדומיין הראשי ולא את האתר שלך, וכאשר תחליט להקים אתר עצמאי על שרת חדש כל הקידום הלך לטימיון, חשוב לציין כי רוב החברות הללו עם השנים אינן מאפשרות עוד אחסנת האתר בחינם ומתחילות לגבות תשלום חודשי קבוע שבסופו של דבר לא משתלם. חברה או עצמאי רציני לא יבנה אתר על פלטפורמה כזו משום המוגבוליות שלה. לא ניתן לגבות או להעביר את החומר לפלטפורמה אחרת ויש צורך בבניית אתר חדש.

אתרי חובבים וילדים

ישנם בשוק הישראלי מאות אם לא אלפי ילדים ופליטי הייטק שהחליטו לבנות אתרים במחירים זולים במיוחד, כך גם נראים האתרים, הפלטפורמות ישנות ואינן תואמות את מנועי החיפוש, העיצוב חובבני, והמחיר זול,  אתרים אלו יאוחסנו בדרך כלל בשרתי ישנים ואיטיים בחו"ל, על מנת לחסוך בעלויות, לבוני אתרים אלו אין שמץ של מושג בקידום, והאתר אינו בנוי נכון מבחינת הקטגוריות, רוב בעלי האתרים הללו לעיתים קרובות לא מקבלים את המוצר הנכון ותוך חודשים פונים לבוני אתרים מקצועי, במקרים מסויימים האתר לא מגיע לסיום העבודה והעבודה נמרחת חודשים.

אתרי בוטיק מותאמים אישית

אלו אולי האתרים הכי בעייתים בשוק בניית האתרים, מדובר במתכנתים של דוט נט או במעצבים של פלאש מומחים בבניית אתר והאתר יכול להיות מעוצב להפליא אך כאשר מנסים למצוא את האתר בגוגל לא מוצאים את האתר, אין להם שמץ של מושג בקידום אתרים כל נסיון להוסיף לאתר בוטיק פיצ'ר נוסף או אלמנט נוסף כובל אותך למי שבנה את האתר ורק הוא יכול לשנות את האתר בהתאם לצרכים החדשים, משום שאתרים אלו סגורים וקוד המקור אינו זמין לבעל האתר, וגם אם קוד האתר זמין, לך תבין איך נבנה האתר. אתרים אלו יושבים על פלטפורמות מסובכות וסגורות עם קוד אתר לא קריא לגוגל – בדרך כלל קוד ארוך ומסורבל לעכבישים של מנועי החיפוש.

אתרי מקצוענים

יש לא מעט חברות בארץ שמסוגלות להקים אתר במערכות ובפלטפורמות חדישות שיודעות לעבוד טוב עם גוגל, מערכות גמישות שיכולות להוסיף כל הזמן קומפוננטים ומודולים מבלי שכל האתר יבנה מחדש, פשוט להתקין את התוסף ולמקם אותו נכון לאחר האפיון שלו, מערכות אלו יודעות לעבוד עם הרשתות החברתיות והן מוטמעות בתוך האתר כחלק מהאתר, אלו מערכות קוד פתוח מתוחכמות יציבות שנבחנו לאורך שנים, אתרים מהסוג הזה הם אמינים והתמורה משתלמת, אתרים אלו יכולים להשתדרג בקלות ללא פגיעה בעיצוב או בתוכן, הם יציבים מאובטחים, עד כמה שאפשר, אתרים אלו יכולים להתקדם בגוגל אם רק יודעים איך לתחזק ולהפעיל אותם, והם משדרים מקצועיות.

כתיבת תגובה